Język angielski, jako ceniona kompetencja w pracy zawodowej

Aleksandra Nowak 25-10-2019

Znajomość języka angielskiego może przydać nam się praktycznie w każdego rodzaju pracy. Wielu pracodawców oczekuje, aby ich pracownicy wykazywali się również dobrą znajomością biznesowego języka angielskiego.

Znajomość angielskiego, jako szansa na lepszą pracę

Znajomość języka angielskiego to podstawowy wymóg w większości ofert pracy zamieszczanych w Internecie. Często oprócz tego wymagana jest też znajomość drugiego innego języka obcego. Niektóre korporacje oferują nawet swoim pracownikom specjalny dodatek do pensji za znajomość konkretnego języka. Biegła znajomość języka angielskiego wiąże się z większymi zarobkami. Jeżeli nie potrafimy komunikować się w języku anielskim a chcielibyśmy to zmienić to dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert szkół językowych bądź korepetytorów. W zasobach Internetu możemy również odnaleźć wiele kursów online dla osób początkujących oraz różnego rodzaju samouczki.

Zawody, w których znajomość języka angielskiego jest niezbędna

                Znajomość języka angielskiego wymagana jest nie tylko w sferze biznesu oraz przy zatrudnianiu przez zagraniczne korporacje. Często zdarza się, że pracodawcy mogą wymagać znajomości języka angielskiego również w przypadku takich zawodów jak: pracownik produkcji czy magazynier. Przy większości stanowisk wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym, tak aby można w sposób komunikatywny prowadzić rozmowy. Biegła znajomość wymagana jest zazwyczaj w przypadku wyższych stanowisk. Znajomość stopnia biegłości języka zależy też od specyfiki zawodu. Biegle język powinna znać np. sekretarka pracująca w międzynarodowej firmie. Pani z banku która pracuje w obsłudze klienta wystarczy, że będzie dobrze posługiwała się językiem potocznym na wypadek konieczności rozmowy z zagranicznymi turystami odwiedzającymi bank.

Office english

Biznesowy angielski jest nieco inny od zwykłego angielskiego nauczanego w szkołach. Jest on zdecydowanie bardziej złożony. Jego znajomość jest konieczna w przypadku prowadzenia negocjacji, przygotowania prezentacji czy też przeprowadzania poważnych rozmów telefonicznych.

Język angielski, jako ceniona kompetencja w pracy zawodowej