Metoda Teddy Eddie w Krakowie

Aleksander Nowak 26-05-2020

Rodzice zastanawiający się nad tym gdzie zapisać się na angielski dla dzieci w Krakowie powinny poświęcić chwilę na zapoznanie się z nową ofertą, dedykowaną dzieciom od 2 do 7 lat, a dokładnie innowacyjną metodą nauczania języka angielskiego - Teddy Eddie. Obecnie jest ona tylko dostępna w Krakowskiej szkole Mr. Brown, która jest pionierem tej metody w Krakowie. Świetnym rozwiązaniem, jakie proponuje szkoła to możliwość wzięcia udziału w bezpłatnej lekcji pokazowej, na podstawie której rodzice mogą sprawdzić czy są zainteresowani tą metodą czy też nie. Oto kilka szczegółowych informacji na ten temat.

Angielski dla dzieci w Krakowie metodą Teddy Eddie

Występuje możliwość zapisania na angielski dla dzieci w Krakowie metodą Teddy Eddie. Metoda ta została opracowana dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat, której nadrzędnym celem jest kompilacja nauki ze świetną zabawą. Zajęcia prowadzone tą metodą są wypełnione prawdziwym i komunikacyjnym użyciem języka, który uaktywnia się w trakcie najbardziej preferowanych czynności przez dzieci takich jak gry, zabawy ruchowe, piosenki, historyjki, słuchowiska czy karty obrazkowe. Metoda została oparta o subiektywne doświadczenia autorek z obserwacji ich własnych dzieci, które były w wieku przedszkolnym i to właśnie na nich najpierw była ona weryfikowana i testowana.

Metoda Teddy Eddie w Krakowie

Jakie są pozytywne aspekty tych zajęć dla dzieci?

Po pierwsze na zajęciach nie skupia się na nauce pojedynczych słówek, wręcz przeciwnie dzieci uczą się mówić pełnymi zdaniami. Metoda została stworzona na potrzeby rodziców, dzieci i nauczycieli, którzy narzekali na obecny sposób nauczania języka angielskiego, który kładzie nacisk tylko i wyłącznie na słownictwo, a nie na samym mówieniu. W metodzie Teddy Eddie dzieci mają okazję uczyć się języka angielskiego w taki sam sposób, jak nabywały języka ojczystego. Podczas zajęć tą metodą język angielski obecny jest cały czas, także i podczas wydawania poleceń czy instrukcji.

Ogromnie ważnym atutem tego kursu jest to, że zajęcia są wypełnione dużą dawką humoru i pełną niespodzianek. Nauczycielom przede wszystkim chodzi o to, by dziecko było zadowolone podczas nauki języka angielskiego i dobrze czuło się na tych zajęciach. Zajęciom towarzyszy uwielbiany przez dzieci Miś Eddie, który razem z nimi przeżywa różne przygody. Tematyka zajęć jest zawsze bliska dzieciom przez co nauka tak naprawdę staje się dla nich super zabawą.

Dużym plusem tych zajęć jest to, że są one prowadzone przez bardzo dobrych i doświadczonych lektorów, którzy zostali wnikliwie dobrani pod kątem pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz ogromną sympatią do dzieci w tym okresie. Każdy lektor prowadzący zajęcia w tej metodzie został precyzyjnie wyszkolony z niej i cały czas jest pod stałą opieką metodyczną, co pozwala im na nieustanny rozwój, który pozytywnie wpływa na dzieci. Lektorzy pozostają z rodzicami w stałym kontakcie, informując na bieżąco po każdych zajęciach oraz dokonują cotygodniowych podsumowań z przerobionego materiału i propozycjami powtórek, a także jego zadaniem jest również pisemne raportowanie o postępach dziecka raz na semestr.