Sposoby wspomagające naukę języka angielskiego

Aleksandra Nowak 23-01-2020

Nauka języka angielskiego z pewnością nie jest zajęciem prostym. Niezależnie od tego, czy idzie nam dobrze, czy może mamy pewne problemy z opanowaniem angielskiego istnieje kilka sposobów na to, aby wspomagać cały proces nauki i sprawić, aby był on bardziej efektywny i skuteczny. W tym tekście przedstawiamy ciekawe porady, które pomogą w nauce języka angielskiego.

Sposoby wspomagające naukę języka angielskiego

 

Obsłuchaj się z angielskim

Pierwszą i jedną z najskuteczniejszych porad, jakie można udzielić osobie uczącej się języka angielskiego, jest osłuchanie się z językiem. Nasz mózg, gdy będzie stykał się przez dłuższy czas z angielskim, uzna, iż jest to niezwykle ważne i zacznie samodzielnie przystosować się do tego języka. Aby dzięki temu lepiej uczyć się języka angielskiego, warto czytać angielskie gazety, słuchać anglojęzycznego radia czy oglądać angielską telewizję. Nawet obejrzenie wiadomości czy reklam w tym języku da nam niezwykle dużo i pomoże szybciej przyswajać wiedzę.

 

Regularność

Ważnym elementem nauki angielskiego jest regularność. Nawet osoby biegle mówiące po angielsku, po dłuższej przerwie zapominają pewnych zwrotów oraz ich mowa jest trudniejsza. Kluczem do sukcesu jest zatem regularność — tak jak przy każdym innym przedmiocie. Warto zatem codziennie poświęcać nawet małe ilości czasu lub uczyć się małej ilości nowych słówek — ale robić to regularnie.

 

Poznaj angielski w praktyce

Bardzo ciekawym sposobem wspomagającym naukę języka angielskiego jest poznanie go w praktyce. Praktyczne używanie języka sprawi, że będzie nam łatwiej przyswajać wiedzę oraz rozumieć pewne kwestie. W tym celu w miarę możliwości warto nawiązywać zagraniczne kontakty lub samodzielnie udać się na wycieczkę zagraniczną - najlepiej Anglii. Praktyka — nawet nie do końca udana, przyniesie dużo lepsze efekty niż jedynie teoria, która nie może dać nam takich elementów jak np. odruchy, kojarzenie czy odczucia. Jeśli więc chcemy skutecznie uczyć się języka angielskiego, warto rozmawiać na zagranicznych forach z anglikami czy wręcz podjąć się udzielania korepetycji osobom na niższych poziomach.