Zdalna nauka języka angielskiego

Aleksandra Nowak 28-10-2019

Obecnie nauka języków obcych nie stanowi większego problemu, istnieje mnóstwo stron, z których można korzystać, by jak najlepiej poznać dany język. Jednak same podstawy należy przećwiczyć samodzielnie, chodzi oczywiście o podstawowy zakres słów i zwrotów oraz umiejętność prowadzenia dialogów na zwykłe tematy. Największym wyzwaniem jest zawsze płynna mowa, warto przemyśleć skorzystanie z pomocy dostępnych online.

Z jakich stron skorzystać podczas nauki języka obcego?

Rozwój świata wirtualnego umożliwia skorzystanie z kursów językowych on-line, co ciekawsze, każdy uczestnik może w dowolnej chwili sprawdzić zdobyte dotychczas umiejętności. Które z dostępnych stron są więc najbardziej polecane? Z pewnością te, w zakres których wchodzą rozmowy z native speakerami, czyli osobami biegle posługującymi się wybranym językiem obcym. Zajęcia mogą odbywać się przy pomocy Skype’a lub osobiście – w domu kursanta. Okazuje się również, że Facebook, który większość populacji odwiedza przynajmniej raz dziennie – może doskonale kształcić znajomość języka obcego, choćby za pośrednictwem strony Preply.com. Dla osób, które chcą nauczyć się języka obcego od strony praktycznej, poleca się platformę GCFLearnFree.org, gdzie można skorzystać z interaktywnych lekcji, podczas których poznaje się nie tylko słownictwo, ale również obsługę programów komputerowych w języku angielskim. W sieci warto również skorzystać ze strony TED.com dedykowanej głównie wielbicielom National Geographic. Udostępniane są na niej filmiki, z których coraz więcej można zrozumieć, w końcu ćwiczenia czynią mistrza.

Grammar.net, czy Activities for ESL/EFL Students

Pierwsza strona jest przeznaczona głównie dla osób, które wolą nauczyć się języka na podstawie obrazków, które pobudzają wyobraźnię i kształtują pamięć. Gramatyka może być w ten sposób szybko przyswojona, nie na jednej, lecz wielu płaszczyznach. Kursanci, którzy lubią rozwiązywać krzyżówki, łamigłówki w językach obcych, z pewnością wybiorą platformę Activities for ESL/FSL Students, która porusza wiele codziennych tematów.

Zdalna nauka języka angielskiego