Co warto wiedzieć o objawieniach Maryi z Medjugorje?

Aleksandra Nowak 14-10-2020

Czasami na świecie dochodzi do tak zwanych objawień maryjnych, czyli sytuacji, w której Matka Boża objawia się wybranym osobą w sposób nadprzyrodzony. W czerwcu 1981 roku doszło do tego typu objawień w miejscowości Medjugorja. Medjugorja to miejscowość położona na terenie państwa Bośnia i Hercegowina, to właśnie tam Maryja ukazała się szóstce dzieci. Co warto wiedzieć o objawieniach Matki Bożej z Medjugorje? Jakie jest ich główne przesłanie?

Matka Boża z Medjugorje.

Objawienia Matki Bożej z Medjugorje trwają do dnia dzisiejszego. Obecnie trójce osób z pośród sześć widzących Maryja ukazuje się codziennie w miejscu, w którym aktualnie przebywają. Natomiast pozostała trójka ma widzenia tylko raz do roku w wyznaczone dni. Co jest przedmiotem tych właśnie objawień maryjnych? Podczas objawień Maryja ogłasza widzącym orędzia, w których wzywa do przyjęcia zbawienia, pełniejszego zjednoczenia z Jezusem oraz pogłębienia wiary. Przesłania te adresowane są do ludzkości na całym świecie. Matka Boża nawołuje w nich do modlitwy w szczególności do odmawiania różańca świętego, zachęca do czytania Pisma Świętego i do otwierania się na miłość Boga czy też przypomina o tym jak istotne są wartości rodzinne, pokój, sakramenty święte czy umiejętność przebaczenie bliźnim. Jeżeli chodzi o oficjalne stanowisko Kościoła katolickiego to obecnie to czy objawienia maryjne z Medjugorje mają charakter nadprzyrodzony jest przedmiotem badań Kościoła. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób chętnie pielgrzymuje do tego miejsca. Co ważne od maja 2019 roku możliwe stało się oficjalne organizowanie pielgrzymek do Medjugorje przez parafie i diecezje. Zgodę na to wydał papież Franciszek. Pielgrzymki do Medjugorje są dla wielu osób niezwykłym przeżyciem duchowym. Takie wydarzenie pogłębia ich wiarę i jest tym samym doskonalą szkoła pokoju i miłości. Wyjazd do Medjugorje odmienił już życie nie jednej osoby.

Co warto wiedzieć o objawieniach Maryi z Medjugorje?

Gdzie w Polsce można nabyć obraz z wizerunkiem Matki Bożej z Medjugorje?

Jak wiadomo nie każdy z nas ma możliwość osobistej pielgrzymki to Medjugrje, jeżeli jednak chcielibyśmy być bliżej Matki Bożej z Medjugorje i pragniemy, aby jej wizerunek towarzyszył nam na co dzień to warto zaznaczyć, że w Księgarni Sumus wydawnictwo możemy zakupić bardzo dobrej jakości obrazy na płótnie oraz obrazki ceramiczne przedstawiające Maryje z Tihaljiany. W księgarni tej dostępne są również uszlachetnione z obu stron obrazki z Matką Bożą Medjugorską z przepiękną modlitwą do Maryi oraz zakładki kecharitomene z Litania do Niepokalanego serca Maryi. Dzięki nim jeszcze pełniej będziemy mogli spotkać się na modlitwie z Panią z Medjugorje. Warto przy tym również podkreślić, że Sumus Wydawnictwo to wyłączny dystrybutor wizerunku Matki Bożej z Tihaljiany w Polsce. Co ważne jakość obsługi klienta jest tu naprawdę na bardzo wysokim poziomie, a ponadto księgarnia ta realizuje wysyłki również do innych krajów. Kupując w księgarni Sumus Wydawnictwo każdy z nas może w prosty i szybki sposób stać się posiadaczem obrazu z wizerunkiem Maryi takiej, jaka ukazuje się widzącym z Medjugorje.