Wiosenne wyzwanie

blog o nauce języków obcych

Macie ochotę na nowe wyzwanie? Wejdź i zobacz co tym razem proponuję Ci robić razem ze mną.

Zasady wyzwania:

Zasada jest prosta: 7 artykułów w 7 dni. Ty wybierasz źródło, tematykę i czas. Potem przez kolejnych siedem dni czytasz po jednym artykule i na tym koniec. Choć niekoniecznie…

Dodatkowe zadanie – poziom 1:

Wybierz z tekstu 3-5 słów lub wyrażeń, które chciałbyś zapamiętać i zapisz je. Zanim kolejnego dnia sięgniesz po nowy artykuł, przypomnij sobie wypisane elementy. Czy pamiętasz ich znaczenia?

Dodatkowe zadanie – poziom 2:

Z tekstu wybierz 1-2 zdania, które Ci się spodobają. Zapisz je i kolejnego dnia przeczytaj przed kolejnym artykułem. Następnie zasłoń część każdego zdania i spróbuj samodzielnie je dokończyć. Każdego dnia zasłaniaj coraz większy fragment zdań.

Dodatkowe zadanie – poziom 3:

Po przeczytaniu artykułu streść go ustnie na głos lub pisemnie. Po zapisaniu swojego streszczenia wróć do artykułu, aby porównać pisownię słów.

Każdy sposób realizacji wyzwania jest dozwolony i równie dobry. Możesz każdego dnia tylko czytać nowe artykuły lub dowolnie wybierać kolejne zadania dodatkowe. Mam nadzieję, że podejmiesz wyzwanie razem ze mną. Moimi postępami będę się dzielić na Instagramie. Do zobaczenia!

3 komentarze

Leave a comment
  • Dobrze jest szkolić się w pisaniu, bo potem okazuje się, że bardzo wielu ludzi nie potrafi pisać. Nie wiem z czego to wynika, ale prawdopodobnie jest związane z nieodpowiednią edukacją na poziomie szkolnym. Sama stale staram się dokształcać, aby moje teksty były coraz lepsze i bardziej interesujące dla czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>