O blogu

czyli czym jest language lifestyle

Pracując z moimi uczniami, w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania językowego, dostrzegłam, że trudności i wątpliwości jakie nas spotykają na kolejnych etapach drogi do poznania nowego języka są dla wszystkich podobne. Jednak różnorodność osobowości, celów, potrzeb i warunków do nauki sprawia, że zestaw najbardziej efektywnych pomysłów i metod pracy jest w każdym przypadku nieco inny. Dodatkowo, wraz z upływem czasu i postępami w używaniu języka, ten indywidualny zestaw zmienia się.

Postanowiłam zatem stworzyć miejsce, w którym każda osoba zainteresowana nauką języków obcych będzie mogła odnaleźć odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości, oraz wypróbować sprawdzone metody na sobie.

Z rozwiązań, które opisuję należy czerpać metodą prób i błędów, ale dopóki nie spróbujesz, nie przekonasz się, czy metoda jest właściwa dla Ciebie w tym momencie. A jak to ocenić? Odpowiednia metoda sprawia przyjemność, przynosi satysfakcję i pozostawia odczuwalne rezultaty. Regularne stosowanie tych metod i codzienne otaczanie się językiem obcym to moja propozycja dla Ciebie. To właśnie Language lifestyle.

Chciałabym, aby było to również miejsce wymiany opinii i wzajemnego motywowania się do poznawania nowych języków i rozwijania umiejętności komunikowania się w tych już poznanych, bo porozumiewanie się w językach obcych jest nie tylko przydatne, ale i przyjemne. Języki otwierają dla nas drzwi do świata i otwierają nasz umysł na świat. W ekstremalnych przypadkach (jestem jednym z nich), nauka języka może zmienić życie, ale o tym przy innej okazji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>